fbpx

Nasze najmłodsze zawodniczki w projekcie.

Dziewczęta grające  na co dzień  w naszym klubie MKS Zduńska Wola  przy Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli reprezentując Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli im. Marii Skłodowskiej –Curie  zostały zgłoszone do autorskiego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej, zatwierdzonego przez FIFA – dotyczącego rozwoju i promocji piłkarstwa kobiecego w szkołach podstawowych, który będzie realizowany w ramach programu:
Program obejmuje 16 województw, w których w wytypowanych szkołach organizowane będą turnieje piłkarskie  dla dziewcząt. W każdym województwie w projekcie uczestniczy pięć drużyn z pięciu wybranych szkół.
W województwie łódzkim  rozgrywki prowadzi Łódzki  Związek Piłki Nożnej. W naszym województwie Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli będzie  rywalizowała z SP Ostrówek, SP 34 w Łodzi, SP Gidle oraz SP Pławno.  W sezonie piłkarskim 2016/2017 w rozgrywkach wezmą udział dziewczęta z roczników 2007 – 2009. Nauczycielem prowadzącym drużynę   Szkoły Podstawowej nr 10  jest  Pani  Żaneta Nowak.

Turnieje odbędą się w następujących terminach:
1. 24.09.2016 – SP Ostrówek(sobota),
2. 09.10.2016 – SP 34 w Łodzi (niedziela)

3.23.10.2016 r. – SP 4 w Pławnie (niedziela).

4.08.04.2017 – SP w Gidlach  (sobota)

5.22.04.2017 – SP 10 w Zduńskiej Woli (sobota)
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspierania inicjatywy, a w szczególności do kibicowania naszym dziewczętom.

Koordynatorem rozgrywek w województwie  łódzkim z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Łódzkiego Związku Piłki Nożnej jest  Pani Żaneta Nowak.

napisał/