Najmłodsi również na basenie

Nasi najmłodsi zawodnicy (rocznik 2008 i młodsi) oraz grupa dziewcząt – młodziczki w dniu 8.01.2016 (piątek) uczestniczyli w zajęciach pływania na zduńskowolskim basenie. W zajęciach pod okiem trenera Marcina Bąka uczestniczyło 20 osób. Zajęcia rozpoczęły się berkiem w wodzie, po którym zawodnicy przeszli do ćwiczeń rozpoczynających naukę pływania. Uczyliśmy się chowania głowy pod wodę, swobodnego oddychania, leżenia na wodzie oraz ruchów napędowych na brzuchu ze sprzętem. Celem zajęć dla grupy dziewcząt było pokonanie lęku przed wodą oraz oswojenie ich ze środowiskiem wodnym (były to pierwsze zajęcia dla grupy dziewcząt na basenie). Zajęcia w wodzie dają dziecku dodatkową stymulację rozwoju psychoruchowego, pozwalającą podnieść jego sprawność, inteligencję ruchową na wyższy poziom, dlatego cieszymy się iż nasi zawodnicy i zawodniczki mogą korzystać z tej formy rekreacji. Czekamy na kolejne zajęcia i zapraszamy do oglądania zdjęć z naszej zabawy.

DSC_0263

DSC_0262

DSC_0261

DSC_0257

DSC_0255

Przypominamy o zmianie terminu basenu dla naszego klubu. Obecnie jest to piątek 19 00. Chęć uczestnictwa w zajęciach należy zgłaszać trenerom.