JEDEN PUNKT NA INAUGURACJE

W sobotę 13 sierpnia rozpoczęła się walka o mistrzostwo sieradzkiej ligi okręgowej w sezonie 2016/17. Drużyna MKS Zduńska Wola rozegrała swój pierwszy mecz na wyjeździe z zespołem LKS Kobierzycko. Kilka zmian w kadrze naszego zespołu powodowało, że ciekawi byliśmy stylu w jakim rozegramy pierwszy mecz. Od pierwszej minuty chcieliśmy narzucić swój styl i widać było w poczynaniach naszych piłkarzy, że interesowało nas zdobycie trzech punktów. Mimo wypracowania kilku dogodnych sytuacji na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. Po przerwie obraz gry nie wiele się zmienił. Już w przeciągu trzech pierwszych minut mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje niewykorzystane przez Łukasza Światowego.  Niestety kontra drużyny z Kobierzycka spowodowała , że będącego w dogodnej sytuacji bramkowej zawodnika gospodarzy faulował w polu karnym Mariusz Pietrzak. Sędzia nie miał wyjścia i podyktował rzut karny , który został zamieniony na bramkę. Od tego momentu MKS już całkowicie przejął inicjatywę na boisku. Determinacja naszych piłkarzy doprowadziła do wyrównania po strzale Dawida Kępniaka. Niestety mimo, że nie opuszczaliśmy już połowy drużyny z Kobierzycka Naszym chłopcom brakło czasu aby strzelić kolejną bramkę.
LKS Kobierzycko – MKS Zduńska Wola   1:1 ( 0:0 )
MKS Zduńska Wola – Ruszkowski, Witczak, Piotrowski 65′ Pawłowski , Jóźwiak, Ratajczyk Sz. 72′ Stankiewicz , Jaszczak 45′ Kubiak , Olejniczak , Światowy 78′ Szczepański ,Ratajczyk Jakub 82′ Tomczyk, Kępniak ,
Kolejny mecz rozegramy już w środę 17 sierpnia o godz. 17.00 w Błaszkach.
Będzie to IV runda Pucharu Polski.