fbpx

MKS wygrywa sparing !

Drużyna seniorów MKS Zduńska Wola wygrała kolejny sparing. Tym razem przeciwnikiem był zespół z czołówki sieradzkiej klasy A – Sokół Goszczanów. Kadra zduńskowolan była bardzo uszczuplona, zabrakło m.in.: Łukasza Rakowskiego, Filipa Jaszczaka, Marcina Matysiaka, Marcina Piotrkowskiego i Dawida Kępniaka. Jednak wsparciem dla osłabionej drużyny MKS był znany i doświadczony zawodnik, Mariusz Pietrzak. Liczymy na to, że zobaczymy go w składzie naszej drużyny w zbliżającej się rundzie wiosennej.

W pierwszej połowie sobotniego sparingu dominowała drużyna MKS-u, chociaż brakowało dokładności
i cierpliwości. W 30 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Kończak. Nasz rywal bronił się całym zespołem, dlatego trudno było organizować atak pozycyjny.

W drugiej połowie dominacja MKS-u była jeszcze większa, co zaowocowało bramką. Akcję rozpoczął Bartosz Niziołek idealnie dogrywając piłkę z lewej strony do Dawida Kończaka, który technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali. Po przerwie na boisku pojawił się junior MKS-u, z rocznika 1999, Dawid Daniel, i to właśnie on idealnie z prawej strony dograł piłkę do Piotra Tomczyka, który podwyższył na 2:0, ustalając tym samym wynik spotkania.

Cała drużyna cieszyła się ze zwycięstwa. Trener Tomasz Ziółkowski wyraził zadowolenie z zachowania czystego konta, chociaż miał też wiele uwag do gry swoich podopiecznych. Liczymy, że zwycięstwo z drużyną Sokoła jest dobrą prognozą na przyszłość.

Następny sparing odbędzie się w sobotę, 20.02.2016, o godz. 17.00 w Zduńskiej Woli na boisku sztucznym MOSiR. Przeciwnikiem MKS-u będzie Włókniarz Zelów (IV liga łódzka). Zapraszamy wszystkich kibiców.

MKS Zduńska Wola – Sokół Goszczanów: 2:0 (0:0)