fbpx

MKS Klubem partneskim RTS Widzew Łódź

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż w dniu 23 maja na obiekcie PMOS doszło do podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy MKS Zduńska Wola a RTS Widzew Łódź oraz Starostwem Powiatu Zduńskowolskiego i Miastem Zduńska Wola. List został podpisany przez Starostę Powiatu Zduńskowolskiego Pana Wojciecha Rychlika, Prezydenta Miasta Zduńska Wola Pana Piotra Niedźwiedzkiego oraz prezesa RTS Widzew Łódź Pana Przemysława Klementowskiego i prezesa MKS Michała Płatka. Gościem honorowym był również Adrian Budka, wychowanek MKS obecnie reprezentujący barwy RTS Widzew Łódź.

Współpraca z RTS Widzew Łódź pozwoli MKS jako klubowi partnerskiemu na korzystanie z zasobów wiedzy szkoleniowej oraz najnowszych praktyk trenerskich w futbolu młodzieżowym oraz seniorskim. Planowana jest organizacja wspólnych imprez sportowych, meczy towarzyskich, spotkań z piłkarzami łódzkiego Klubu. Współpraca obu Klubów będzie promowała piłkarzy z miasta i powiatu Zduńska Wola reprezentujących MKS – testy, sprawdziany zawodników itp. w łódzkim klubie.

Obecnie działacze obu klubów oraz przedstawiciele lokalnych samorządów będą pracowali nad uszczegółowieniem przyszłej współpracy między klubami. O wynikach tych prac będziemy informować na bieżąco.

Władze MKS dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania listu i wsparli organizacje wczorajszej konferencji.

napisał/